Bakım - Temizlik

PC Registry Shield Premium indir

Hemen İndir

PC Registry Shield Premium genellikle bu programın kurulumuna dahil olan başka bir ücretsiz yazılım (video kayıt / akış, indirme yöneticileri veya PDF yaratıcıları) yüklediğinizde eklenen ücretli bir sistem optimize edici programıdır. Çoğu zaman kullanıcıların nereden geldiğine dair hiçbir fikri yoktur, bu yüzden çoğu PC Registry Shield’ın bir virüs olduğunu varsayması şaşırtıcı değildir. Bu program aynı zamanda birçok saygın indirme sitesinde özel yükleyici içinde paketlenmiştir, bu nedenle bu web sitelerinden bir yazılım indirdiyseniz, yazılım kayıt işlemi sırasında PC Kayıt Kalkanı’nın yüklü olması ihtimali vardır.

PC Kayıt Kalkanı teknik olarak bir virüs değildir, ancak işletim sisteminin derinliklerine bağlanmak, tarayıcı kaçırmak ve genel olarak sadece kullanıcı deneyimine müdahale etmek gibi rootkit özellikleri gibi birçok kötü amaçlı özellik sergiler. Endüstri genel olarak buna “PUP” veya potansiyel olarak istenmeyen bir program olarak atıfta bulunur.
PC Registry Shield tarafından görüntülenen arayüz, sahte uyarılar, sahte tarama sonuçları ve pop-up’ların bazı örnekleri aşağıda gösterilmiştir:

Windows kayıt defteri, Windows ve uygulamalarının ayarlarını sakladığı bir veritabanıdır. Yüz binlerce giriş içerir. Girişlerden bazıları biraz güncel olmayabilir; bir programı kaldırmış olabilirsiniz ve bir veya iki anahtar geride bırakmış olabilir ya da ilişkili bir uygulama içermeyen bir dosya uzantısı vardır.
PC Registry Shield bu eski girişler için kayıt defterini tarar ve bunları kaldırmayı önerir. Geçmesi gereken çok sayıda kayıt defteri girdisi olduğundan, bu program bazen yararlı kayıt defteri girdilerini de kaldırarak sorunlara neden olabilir. Web, bir kayıt defteri temizleyici çalıştıran ve sorunlarla karşılaşan insanların hikayeleri doludur. En iyi durumda, PC Registry Shield birkaç yüz gereksiz girişi kaldıracak ve kayıt defterinizin boyutunu birkaç kilobayt azaltacaktır. Bu, algılanabilir performansta fark yaratmaz.
Bir kayıt defteri temizleyici kullanmanız gerekiyorsa, hiçbir şey ödemeniz gerekmez. Saygın CCleaner yardımcı programında bulunan kayıt defteri temizleyicisi gibi ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanmak yeterlidir.

PC Registry Shield Premium indir

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı