Norton 360 indir, Parola yöneticisi, yedekleme yazılımı, çevrimiçi depolama, ebeveyn denetimleri, sınırsız VPN hizmeti ve mükemmel kötü amaçlı yazılım koruması ile birlikte üç farklı kimlik koruması gibi özelliklerle NortonLifeLock, en eksiksiz güvenlik (ve gizlilik) paketlerinden bazılarını sunar. Norton’un sekiz farklı Windows antivirüs paketi, her şeyi tek bir yerde tercih eden, uygulamaları ve hizmetleri karıştırıp eşleştirmeyi tercih etmeyen ve Norton’un fiyatlarını karşılayabilecek kişiler içindir. Tüm bu entegrasyon özellikleri ekledikçe hızlı bir şekilde pahalı hale gelir.
Norton’un kötü amaçlı yazılım tarama motoru, tam taramalar sırasında çok fazla sistem kaynağı kullanır ve hiçbir Norton paketi dosya parçalama veya şifreleme sunmaz. Ancak dijital güvenliğinizi ve gizliliğinizi her açıdan kapsayacak tek bir çözüm arıyorsanız, NortonLifeLock’tan başka bir yere bakmayın.

Rakiplerinden hiçbiri güvenliğe kapsamlı bir yaklaşım sunmuyor. Kaspersky benzer şekilde mükemmel kötü amaçlı yazılım koruması ve bir dizi ekstra özellik sunar, ancak ürününde kimlik koruma seçenekleri yoktur. McAfee kimlik koruması sunar, ancak daha fazla kötü amaçlı yazılımın geçmesine izin verir.