Left 4 Dead 1 Türkçe indir Valve’den (Counter-Strike, Half-Life ve daha fazlasının yaratıcıları), PC ve Xbox 360 için kooperatif bir aksiyon korku oyunu olan Left 4 Dead, zombi sürülerine karşı hayatta kalmak için destansı bir mücadelede dört oyuncuya hitap ediyor ve korkunç mutant canavarlar.
Zombi kıyametinin hemen sonrasında yer alan L4D’nin hayatta kalma kooperatif modu, dört benzersiz “filmde” enfekte olmuş bir yolu patlatmanızı sağlayarak hayatta kalanlarınızı terk edilmiş bir metropolün çatılarında, kırsal hayalet kasabalarda ve zifiri karanlıkta yönlendirir ormanları, enfekte düşmanlarla sürünerek yıkılmış bir Ground Zero’dan kaçma arayışında. Her “film” beş büyük haritadan oluşur ve takım tabanlı strateji ve hedeflere vurgu yaparak bir ila dört insan oyuncu tarafından oynatılabilir.
“AI Director” olarak adlandırılan yeni teknoloji, her oynadığınızda benzersiz bir oyun deneyimi yaratmak için kullanılıyor. Yönetmen, zombi saldırılarının sıklığını ve şiddetini performansınıza göre ayarlayarak sizi hızlı tempolu ancak ezici olmayan bir Hollywood korku filminin ortasına yerleştiriyor.