Overclock

Intel Extreme Tuning Utility indir

Hemen İndir

Intel Extreme Tuning Utility (XTU) Overclock ve Hızaşırtma Programı indir Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU), bir sistemi hız aşırtmak, izlemek ve vurgulamak için acemi ve deneyimli meraklılar için Windows tabanlı basit bir performans ayarlama yazılımıdır . Yazılım arabirimi, yeni Intel® İşlemciler ve Intel® Anakartlarda bulunan özel yeni özelliklerin yanı sıra, birçok meraklı platformda ortak olan bir dizi sağlam özellik sunar. Intel Extreme Tuning Utility hız aşırtma için inanılmaz bir araçtır !

Intel Extreme Tuning Utility , CPU (merkezi işlem birimi), RAM (Rasgele Erişim Belleği) ve diğer sistemle ilgili frekanslar da dahil olmak üzere çeşitli saatlerin ayarlarıyla nasıl uğraşmak istediğini bilen tüm Intel tabanlı anakart sahiplerine hitap eder.

Intel Extreme Tuning Utility ile, bilgisayar kasanızdaki sıcaklıkları, en önemli bileşenlerin voltajlarını ve hatta anakarta bağlı her bir fanın hızını da izleyebilirsiniz. Bununla birlikte, bir şey, böyle bir yazılımla çalışmaya başlamadan önce, değerleri bilinçli olarak değiştirmek için ihtiyacınız olana sahip olduğunuzdan emin olun.

Bu özel yazılım parçası, üç farklı paneli kapsayan profesyonel görünümlü bir arayüze sahiptir. İlki, GUI’nin sol tarafında ana menüyü tutan statik bir alandan oluşur: Sistem Bilgileri, Manuel Ayar, Stres Testi ve Profiller.

Ana bölüm, her menü öğesi için yükleme alanını içerirken, alt kısım CPU Çekirdek Sıcaklığını, CPU Kullanımını ve mevcut İşlemci Frekansını görüntüler. Ayrıca, bu değerlerin grafiklerini ve Etkin Çekirdek Sayımı, Bellek Kullanımı veya Grafik Frekansı gibi diğer istatistikleri de görüntüleyebilirsiniz.

Manuel Ayarlama seçeneğini belirleyerek, özelleştirilecek çok sayıda değere sahip yeni bir ekran elde edersiniz. Ne yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız, kötü ayarlar kötü sonuçlara ve hatta donanım hatasına neden olabileceğinden bu bölümden uzak durmanızı öneririz.

Bu alanda yeni saatler ayarladıktan sonra, bu ayarların sorun olup olmadığını öğrenmek için devam edebilir ve kararlılık testleri yapabilirsiniz. Son olarak, Profiller bölümüne ilerleyebilir ve grafik kartının işlemci, sistem belleği için ayarlanmış tüm frekanslarınızı hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Sonuç olarak, Intel Extreme Tuning Utility, bir test çalışması için çok esprili bir araç olduğunu kanıtlayabilir ve gerekli bilgiye ve neden olmasa da sinire sahip olduğunuz sürece potansiyelini kolayca anlayabilir. Bilgisayarınızdan mümkün olduğunca fazla güç almaya meraklıysanız, Intel Extreme Tuning Utility bu konudaki seçimlerinizden biri olabilir.

Intel Extreme Tuning Utility indir

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı